Jesteś tutaj: Home » O Klubie » Historia

Historia Klubu

Lions Club Szczecin Rainbow Bridge zaingurował swoją działalność 1 czerwca 2002 r. w Zamku Książąt Pomorskich. Data charteru w sposób naturalny skierowała działalność Klubu na rzecz dzieci i młodzieży.

Żródłem dochodów na działalność są organizowane imprezy charytatywne, przed wszystkim: Turniej Strzelecki i Lions Gokart Racing oraz imprezy okolicznościowe, jak m.in. pokazy mody, koncerty, bale tematyczne podczas których odbywają się zabawy fantowe i licytacje. Dochodem są także darowizny 1% od dochodów osobistych.

Pomogamy organizacjom pozarządowym zajmującymi się dziećmi i młodzieżą, placówkom opiekuńczo-wychowawczym na terenie województwa zachodniopomorskiego oraz w ostatnich latach szczególnie Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Staramy się pomagać tym, którzy w danym momencie najbardziej pomocy potrzebują.

Komu pomogliśmy

• 2002 – nasze pierwsze 13.000 zł - Poradnia Nabytych Niedoborów Immunologicznych w Szczecinie – przeznaczyliśmy na gabinet terapii dla dzieci żyjących z HIV;
  • Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci – zakup sprzętu medycznego m.in. asystor kaszlu, pulsoxymetry;
  • „Tęczowy Domek” - Specjalistyczny Żłobek Miejski dla porzuconych dzieci - zakupienie kompletu łóżeczek, przekazanie środków higienicznych.
  • Dom Samotnej Matki z Dzieckiem w Szczecinie - pomoc materialna m.in. przy organizacji świąt, zakup wyprawek dla dzieci do szkoły, zakup produktów żywnościowych;
  • Schronisko dla Bezdomnych Stowarzyszenia Sióstr Miłosierdzia im. Matki Teresy z Kalkuty – przekazywanie odzieży przysłanej przez LC Bornholm oraz zebranej przez członków Klubu;
  • Rodzinkowy Dom Dziecka w Stargardzie Szczecińskim – przekazanie odzieży przysłanej przez LC Bornholm;
  • Powodzianie 2010 – zakup 125 par butów dla uczniów szkoły w Bogatyni;
  • Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szczecinie – zakup gastolizera, 3 telewizorów, 2 pomp infuzyjnych, pulsoxymetru, kardiomonitora.
  • Dzieci w Afganistanie – zakupienie odzieży zimowej (akcja LC Poznań Concordia)

Darowizny pieniężne:

• impreza Mikołajkowa organizowana przez Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i inne Choroby Rozrostowe Krwi;
  • remont siedziby Stowarzyszenia Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo w Tanowie;
  • Dom Dziecka w Binowie k/Szczecina;
  • „Ratowanie wzroku w krajach trzeciego świata” – wpłata Klubu oraz indywidualna wpłata członka Klubu - 1000 dolarów;
  • ratowanie zabytków Lwowa;
  • wpłata na „Pomoc powodzianom 2011”;
  • wpłata na program LCI „Zwalczajmy odrę”
  • BRATEK – zbudujmy im przyszłość” – Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – w Barlinku; 6.000 zł na budowę ścieżki rehabilitacyjnej (Projekt Okręgu LCI 121 Polska)
  • Źródła pozyskiwania funduszy:
  • Bal Charterowy w Zamku Książąt Pomorskich – 1.06.2002
  • spotkanie „Five o’clock” na statku wolnocłowym „Adler-River”
  • koncert „W karnawałowym nastroju” w wykonaniu solistów i zespołów Młodzieżowego Domu Kultury w Szczecinie –Dąbiu (marzec 2003)
  • koncert Zespołu Regionalnego Pieśni i Tańca Ludowego „Skalniki” z Kamionki Wielkiej k/ Nowego Sącza (wrzesień 2003 r.)
  • koncert Word Music w Filharmonii Szczecińskiej „Bajany - Pieśni Dalekiego Wschodu” (listopad 2003)
  • koncert „Zbójnickie kolędowanie” zespołu folklorystycznego „Dolina Popradu” z Piwnicznej k/Nowego Sącza (styczeń 2004)
  • zabawa „Na swojską nutę” z udziałem zespołu folklorystycznego „Szczecinianie” w hotelu Radisson SAS (luty 2004)
  • Bal karnawałowy „Lata 20., lata 30.” wspólnie z właścicielem restauracji „Camarillo” w Szczecinie;
  • pokazy mody, zorganizowane wspólnie z firmą „U Studio”: „Wiosenne zamieszanie” (kwiecień 2004), Dziennikarskie Pret-a-Porter „Moda i biznes” (marzec 2006)
  • Turnieje Strzeleckie w Ośrodku Strzeleckim Pucice (od 2007 r.)
  • Wyścigi na torze kartingowym Lions Gokart Racing w Silver Hotel  (od 2009 r.)
  • „Wiosenne przebudzenie” (marzec 2012) – pokaz mody i makijażu, licytacje.

Łączna, przybliżona wartość udzielonej pomocy przez Klub w latach 2002-2012 - 183.500 zł

Aktywność członków LC Rainbow Bridge w Okręgu LCI 121 Polska:

• od 2006 r. przedstawiciele LC Rainbow Bridge pełnili funkcje przewodniczących strefy, regionu, byli członkami komisji na szczeblu Okręgu 121 Polska;
  • członkowie LC Rainbow Bridge uczestniczyli w międzynarodowych (Monachium 2002 r.), w Konwencjach Światowych (Chicago 2007), w charterze LC we Lwowie,  Konwencjach LCI Okręg 121 Polska oraz w szkoleniach lionowskich.
  • Dzieci naszych członków kilkakrotnie były uczestnikami zagranicznych obozów w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży m.in. w takich krajach, jak: Niemcy, Izrael, USA, Dania, Włochy, Szwajcaria, Chorwacja. Nasi członkowie gościli dzieci Lionów z zagranicy w ramach tzw. host family.

Współpraca z LC zagranicznymi
    LC Rønne (Dania - Bornholm) – od  2005 r.
    LC Stolzenau nad Wezerą (Niemcy) – od 2010 r.
    LC Hannover Wilhelm Busch – od 2011 r.

Listopad 2013
Elżbieta Karasiewicz