„Szlachetna paczka” od LC Szczecin Rainbow Bridge

Z wielką radością potwierdzam, że akcja „Szlachetna paczka” udała się pod każdym względem mimo obostrzeń związanych z pandemią” - napisała 12 grudnia 2020 r. do członków klubu prezydent Grażyna Walaszczyk. Dzień wcześniej 15 paczek przewieziono do wyznaczonego przez organizatora miejsca i tego samego dnia wieczorem obdarowani mogli cieszyć się prezentami. A była to rodzina samotnej mamy z czwórką dzieci (jednym niepełnosprawnym), mieszkająca w Szczecinie, wybrana przez Klub z listy wielu rodzin.
Na pomysł udziału w „Szlachetnej paczce” wpadł kolega z klubu Tomek Bąk. Jako że coroczny koncert charytatywny„Usłysz więcej”, organizowany przez LC Rainbow Bridge nie miał szansy na realizację, akcja z paczką wydawała się najbardziej możliwa. Skutecznie i szybko udało się zebrać wśród członków i sympatyków klubu wystarczającą kwotę na zakup tego, co było na liście życzeń, udostępnionej przez organizatora. Były to m.in. środki chemiczne, żywność, pampersy, ręczniki, rękawice bokserskie, szlafrok dla mamy, bluzy sportowe, zabawki, materac na łóżko, artykuły szkolne oraz dobrej jakości komputer. Jedna z członkiń klubu podarowała łóżko, inna ciuszki niemowlęce dla najmłodszego dziecka.
Od wolontariuszki przyszła wraz ze zdjęciami relacja z przekazania paczek. Napisała: „Kiedy przyjechaliśmy do rodziny pani Agnieszki z paczkami, widzieliśmy na jej twarzy wzruszenie i ogromną radość.... (…). Marysia spała u mamy na rękach, ale pani Agnieszka była przeszczęśliwa, kiedy zobaczyła ogrom pięknych ubrań i przedmiotów dla niemowlaczka... (…). Odpakowali laptopa i Filipek powiedział: „będę już mógł wszystko odrabiać tutaj...(...). Ucieszyli się nawet z zapasu mąki. Okazało się, że uwielbiają naleśniki...(...). Radości nie było końca”.
Rodzina złożyła Lionom podziękowania na specjalnej kartce. Wolontariuszka podkreśliła szczególną dbałość o każdy szczegół.
Organizator przedsięwzięcia Stowarzyszenie Wiosna napisał, że paczka jest impulsem do zmiany, pomaga odzyskać nadzieję na zmianę w życiu.
Szlachetna paczka” była dla członków klubu dobrym zakończeniem tego trudnego roku.

Grażyna Wahl
LC Szczecin Rainbow Bridge