Artykuły

10-lecie LC Szczecin Rainbow Bridge - 23.06.2012 r.

Jubileusz 10-lecia Klubu obchodziliśmy licznie i aktywnie w sobotę 23 czerwca 2012 r. Przed południem spotkaliśmy się w Ośrodku Strzeleckim Pucice na VII Turnieju Strzeleckim. Wieczorem spotkaliśmy się w tym samym gronie.
Przyjęcie jubileuszowe odbyło się w Hotelu „Bończa”, nazywanym hotelem na wodzie z powodu rzeki Płoni, malowniczo przepływającej pod hotelem.
Naszymi gośćmi były delegacje klubów z Danii i Niemiec, z którymi współpracujemy. Na czele 4-osobowej delegacji LC Rønne (Dania) był Prezydent Poul Aksel Munk Eriksen. proszę kliknąć na miniaturkę, by obejrzeć więcej zdjęćZ tym klubem współpracujemy od 2005 roku. Z Niemiec przyjechała 14-osobowa delegacja LC Stolzenau nad Wezerą z prezydentem Berntem Brieberem i 7-osobowa delegacja LC Hannover Wilhelm Busch z Prezydentem Kerstenem Enke i Gubernatorem Okręgu 111 Nadrenia-Saksonia-Brema Wolfem Rüdigerem Reinicke.
Nie zawiódł nasz Przyjaciel z LC Barlinek Eugeniusz Drozdowski, który jak sam powiedział, był przedstawicielem „w trzech wersjach”: Gabinetu Gubernatora, LC Barlinek i Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „BRATEK”.

W jubileuszowym przyjęciu uczestniczyła także Past Prezydent LC Szczecin Jantar Barbara Marecka, której Klub był założycielem LC Rainbow Bridge. Serdecznie powitaliśmy Guiding Liona – Grażynę Wahl.
Podczas prezentacji multimedialnej pn. „LC Szczecin Rainbow Bridge 2002-2012” przypomnieliśmy sobie:
- komu pomogliśmy,
- komu, co kupiliśmy,
- komu daliśmy darowizny pieniężne,
- co zrobiliśmy przez minione 10 lat, by pozyskać fundusze,
- z kim mamy międzynarodową współpracę,
- jak jest w naszym Klubie, czyli sytuacje niecodzienne.
Łączna, przybliżona wartość pomocy udzielonej przez Klub w latach 2002-2012 to ok. 183.500 zł (ponad 45.000 euro). 
Nie zawsze było dobrze i łatwo. W 2008 r. było tylko 10 członków; dziś jest 26. Prezydentów mieliśmy ośmiu, bo dwóch pełniło tę funkcję przez dwie kadencje. Liczne zdjęcia przypomniały nie tylko to, jak kiedyś wyglądaliśmy, kto z nami był i od nas odszedł, ale przede wszystkim to, jak różnorodnymi imprezami potrafimy zainteresować darczyńców i jak dobrze się czujemy ze sobą.
Po wystąpieniach Prezydentów LC z Danii i Niemiec Prezydenci LC Stolzenau Bernt Brieber i LC Rainbow Bridge Leszek Dobrzyński podpisali uroczyście umowę o współpracy partnerskiej obu klubów.
proszę kliknąć na miniaturkę, by obejrzeć więcej zdjęćPotem tańczyliśmy, przy akompaniamencie świetnie grającego zespołu, w sali różanej, z podłogą pod którą płynie rzeka. W przerwie między tańcami i delektowaniem się daniami kuchni staropolskiej odbyła się aukcja 200-letnich map obejmujących Niemcy i Polskę oraz okolicznościowych monet wydanych z okazji Euro 2012.
Zabawa była do białego rana, a tego dnia wschód słońca był o godz. 4.15. Było wiele dobrych emocji, dużo śmiechu i serdeczna atmosfera. 

Elżbieta Karasiewicz
Past Prezydent LC Szczecin Rainbow Bridge