Artykuły

Defibrylator ekranowy dla chorych dzieci

4 marca 2014 r. delegacja LC Rainbow Bridge odwiedziła Klinikę Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szczecinie z dwoma pięknie opakowanymi kartonami. Ich zawartość to defibrylator ekranowy z pełnym oprzyrządowaniem o wartości 25 tysięcy złotych.
Znaczący wkład w możliwość zakupienia go dla Kliniki wnieśli przybywający tutaj na stażu polscy i norwescy studenci, członkowie stowarzyszenia ANSA. W grudniu 2013 r. zebrali 5.000 zł i przekazali je właśnie na kupno defibrylatora. Szczególne podziękowanie przekazała im Prezydent LC Rainbow Bridge Monika Matkowska: - Bez waszego wkładu, ten zakup byłby na razie niemożliwy i za to bardzo Wam dziękujemy.   
- Mówiłem to już wiele razy, ale powtórzę. Cenne dla nas jest to, że najpierw pytacie, co jest nam potrzebne, a potem robicie wszystko, żeby potrzebny sprzęt kupić - powiedział prof. Tomasz Urasiński, kierownik Kliniki.
Obecny na uroczystym przekazaniu sprzętu przedstawiciel firmy, która go sprowadziła do Polski, Maciej Rutkowski, ratownik medyczny, zaprezentował możliwości oprogramowania defibrylatora.
Lekarze i studenci nie kryli zachwytu mimo, że kierownik Kliniki zastrzegł, że instrukcji obsługi wszyscy muszą nauczyć się na pamięć.
Jest to kolejny sprzęt medyczny, który kupiliśmy na oddział dziecięcej hematologii i onkologii.
„Dzięki Państwa wrażliwości i kreatywności w świecie naszych podopiecznych zagościła radość i odrobina magii, która burząc świat smutku i cierpienia, stworzyła rzeczywistość pełną nadziei, za co z całego serca jesteśmy Państwu wdzięczni” – napisał w podziękowaniu prof. Tomasz Urasiński w imieniu małych pacjentów.

Elżbieta Karasiewicz
Past Prezydent LC Szczecin Rainbow Bridge