Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » życie klubowe » Wigilijna wieczerza Lionów

Wigilijna wieczerza Lionów

Jak na polską tradycję przystało uroczysty charakter miało wigilijne spotkanie Lionów zrzeszonych w LC Szczecin Rainbow Bridge. Do willi „West Ende” 13 grudnia 2016 r. licznie przybyli członkowie klubu, którzy w miłej, rodzinnej atmosferze spędzili ten niecodzienny wieczór.
Życzenia świąteczne wszystkim członkom, a także ich rodzinom złożyła Prezydent Ewa Kołodziejek. Życzyła zdrowia, wytrwałości, pomysłowości w klubowych działaniach, zawsze otwartych serc i oczu na ludzkie cierpienie, także szczęścia, bez którego żaden zapał nie będzie miał pełnego sukcesu. Opłatkiem przełamali się wszyscy zebrani uczestnicy liońskiej wieczerzy. Na stołach nie zabrakło pierogów z kapustą, wegetariańskich rolad, śledzi w różnej postaci, pysznej zupy rybnej i barszczu. Menu zachwycało kolorami, wieloma  ciekawymi  sałatkami, rybnymi specjałami i smacznymi ciastami. Królował sernik oraz makowce.
I jak na Wigilię przystało przepięknie śpiewano kolędy. Do wokalnych popisów przygotowano się solidnie. Aby nie było zacięć tekstowych, uczestnicy wieczerzy otrzymali od Pani Prezydent specjalnie wydrukowane teksty pieśni. Na wszelki wypadek, bowiem przesądna trzynastka (data 13 grudnia) mogłaby niefortunnie zakłócić pamięć i tym samym umniejszyć rangę tego szczególnego dnia. Wzruszenie, podniosły nastrój i dobra atmosfera towarzyszyła lioneskim biesiadnikom do późnych godzin wieczornych.

Janina Piotrowska