LC SZCZECIN RAINBOW BRIDGE
Lions Club Szczecin Rainbow Bridge zaingurował swoją działalność 1 czerwca 2002 r. w Zamku Książąt Pomorskich. Data charteru w sposób naturalny skierowała działalność Klubu na rzecz dzieci i młodzieży. Pomogamy organizacjom pozarządowym zajmującymi się dziećmi i młodzieżą, placówkom opiekuńczo-wychowawczym na terenie województwa zachodniopomorskiego.
PREZYDENT
KLUBU
w kadencji 2021/2022/2023/2024

Spotkanie przyjaciół

Gdyby nie otwartość i odwaga dwóch wspaniałych kobiet Heike Fuhrmann i Ani Kamińskiej, nigdy by się nie nawiązała  przyjażń między klubami LC Szczecin Rainbow Bridge a LC Suhl-Zella-Mehlis z Turyngii. Ich rozmowa trzy lata temu sprawiła, że przyjacielskie kontakty zaowocowały spotkaniami zarówno w Suhl, jak w Szczecinie.
17 maja 2019 r. kolejny raz przyjaciele niemieccy odwiedzili Szczecin. 14 osób jechało kilka długich godzin, aby spędzić czas z kolegami i koleżankami z LC Szczecin Rainbow Bridge. Ich marzenie, aby być na koncercie w pięknej szczecińskiej filharmonii, spełniło się. Goście byli pod ogromnym wrażeniem jej zewnętrznego kształtu, jak i oryginalnego wnętrza. Po koncercie w nastroju muzyki filmowej wszyscy mieli ochotę na dobrą kolację. W „Małej TumskieJ” rozmowy toczyły się długo aż do zamknięcia lokalu.
W sobotę rano  18 maja nasza mieszana grupa polsko-niemiecka odwiedziła  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabosłyszących   przy ul. Grzymińskiej, którą opiekuje się LC Szczecin Rainbow Bridge.  Jak zwykle dyrekcja i nauczyciele przywitali wszystkich serdecznie i w licznym gronie. Goście z Niemiec wręczyli pani dyrektor Annie Twardochleb czek na 1000 euro.
Do przepięknego miejsca, ogrodu dendrologicznego w Glinnej pojechali wszyscy  w południe autokarem niemieckich przyjaciół, aby tam  grillować wursty,  jeść polskie sałatki i popijać piwną mieszanką polsko-niemieckich trunków. Długi spacer wśród rzadkich i przepięknych okazów drzew i krzewów był okazją do rozmów o naszych wspólnych sprawach i naszej trudnej historii. Niemieckim przyjaciołom bardzo spodobało się to miejsce.
Sobotni wieczór był ukoronowaniem wizyty. Spotkanie w restauracji z tańcami, dobrą muzyką, jedzeniem i wielowątkowymi rozmowami zakończyło się po północy. Stwierdziliśmy ponownie, że nasi niemieccy goście potrafią się bawić, a nam się to udziela.
W niedzielę rano  pożegnaliśmy z żalem naszych przyjaciół. Obiecaliśmy, ze odwiedzimy ich w Oktoberfest, bo takie zaproszenie otrzymaliśmy od nich.

Grażyna Wahl
II wiceprezydent LC Szczecin Rainbow Bridge