LC SZCZECIN RAINBOW BRIDGE
Lions Club Szczecin Rainbow Bridge zaingurował swoją działalność 1 czerwca 2002 r. w Zamku Książąt Pomorskich. Data charteru w sposób naturalny skierowała działalność Klubu na rzecz dzieci i młodzieży. Pomogamy organizacjom pozarządowym zajmującymi się dziećmi i młodzieżą, placówkom opiekuńczo-wychowawczym na terenie województwa zachodniopomorskiego.
PREZYDENT
KLUBU
w kadencji 2021/2022


Alicja Potiechin

Pomoc dla Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej w Szczecinie-Zdrojach

W nowej kadencji LC Szczecin Rainbow Bridge zaangażował się działalność charytatywną na rzecz Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej w Szczecinie-Zdrojach. Małymi i większymi krokami chcemy polepszyć warunki leczenia młodych pacjentów. Nie tylko planujemy własne działania, lecz także szukamy ludzi dobrej woli, którzy mogliby się zaangażować w to przedsięwzięcie.
Na nasz apel pierwsi odpowiedzieli artyści z dwóch zespołów Gryfińskiego Dom Kultury: z Grupy Teatralnej Gliptykos i Zespołu Wokalnego Ad Hoc, którzy przekazali cały dochód z koncertu na rzecz szczecińskiego Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej. Dzięki temu mogliśmy zakupić 190 kolorowych piżam, 140 par kapci i kilkadziesiąt par różnobarwnych skarpetek przeznaczonych dla mniejszych i większych pacjentów. Ponadto kupiliśmy akcesoria do zajęć plastycznych potrzebnych w leczeniu i rehabilitacji dzieci i mlodzieży.
Akcja przekazania darów jest pierwszym krokiem w długotrwałym charytatywnym wsparciu przez nasz klub Oddziału Psychiatrii Dziecięcej i Młodzieżowej w Szczecinie-Zdrojach. W planach mamy zorganizowanie koncertu dla szerokiej publiczności, aukcję dzieł sztuki i wiele innych działań, mogących przynieść fundusze, które przeznaczymy na potrzeby oddziału.
Wierzymy, że dzięki zaangażowaniu sponsorów nasze wsparcie będzie miało znaczący wpływ na polepszenie sytuacji zdrowotnej młodych pacjentów. 

Ewa Kołodziejek
Past Prezydent LC Szczecin Rainbow Bridge